7.razred

Dragi mentorji in tekmovalci,

šolsko tekmovanje smo uspešno opravili, sedaj pa sledi težko pričakovano državno tekmovanje.

Skupine (pare) mora mentor na državno tekmovanje prijaviti najkasneje do datuma državnega tekmovanja, tj. do sobote, 29. 2. 2020 do 23:59. Prijav, prispelih po tem datumu, državna tekmovalna komisija ni dolžna oceniti.

Skupine (pare) na državno tekmovanje prijavite tako, da pravočasno posredujete poročilo o šolskem tekmovanju, prispevek in scenarij pa do državnega tekmovanja shranite v ENO mapo (ime mape: THE MAGIC OF FRIENDSHIP, IME ŠOLE, IME MENTORJA), ki jo naložite na Google Drive in jo delite na naslov ocenjevalci7.razred@iatefl.si. Natančna (s slikami podprta) navodila glede posredovanja mape in urejanja dostopa do njenih vsebin najdete med priponkami spodaj. Posodobitve mape po roku za državno tekmovanje niso dovoljene.

Ker je prijav veliko, vas prosimo za potrpežljivost. Potrditveni odgovor o prejemu posnetka in scenarija dobite v najkrajšem možnem času, vendar nam dovolite nekaj dni, da vse pregledamo in ustrezno evidentiramo. Če ste poslali v predpisanem roku, vas ne rabi skrbet.

Bodite pozorni, da video prispevek ohrani oznako “Videoshop” (tj. “watermark” na začetku prispevka desno zgoraj) in ga učenci ne izbrišejo. Z oznako namreč lažje preverjamo, če je posnetek zares nastal v predpisani aplikaciji.

Želim vam veliko uspeha na državnem tekmovanju.

Lep pozdrav,

Metka Lovrin

PREGLED NOVOSTI V TEKMOVANJU 2019-2020

• Izdelovala tekmovalnih prispevkov v aplikaciji Videoshop – Video Editor (https://videoshop.net/).
  • Spremembe kriterijev (število točk, razčlenitev postavk, dodatne opombe).
  • Vrnitev ocenjevanja pravopisa.
  • Dopolnitve pri posredovanju poročila o šolskem tekmovanju.
  • Spremembe pri prijavi na državno tekmovanje.
  • Oblikovna določila v scenariju in video prispevku.
  • Uvedba plačila ponatisov priznanj po določenem roku (23. člen Pravilnika).

Natančna navodila in določila najdete v spodaj pripetih dokumentih.

POMEMBNI DATUMI TEKMOVANJA (ZA LAŽJO ORIENTACIJO)

Šolska raven:                                  31. 1. 2020 (petek)

Posredovanje rezultatov:           1. 2. 2020 (sobota) do 10. 2. 2020 (ponedeljek)

Državna raven:                            29. 2. 2019 (sobota)

TEMA IN VSEBINA

THE MAGIC OF FRIENDSHIP: Učenci bodo v tekmovalnih prispevkih prevzeli vloge najstnikov, ki skupaj doživijo dogodivščino in pokažejo, kaj je pomen prijateljstva. Za kako dogodivščino gre, je prepuščeno ustvarjalnosti tekmovalcev. Na koncu dogajanja mora biti za gledalca razvidno, zakaj je tekmovalcem prijateljstvo tako pomembno, magično (sporočilna vrednost prispevka).

01 RAZPIS 2019-2020

02 KRITERIJI 2019-2020

03 SKLEP O IMENOVANJU KOMISIJE (7. RAZRED) 2019-2020

04 PRAVILNIK ZA TEKMOVANJE ZA 7. RAZRED 2019-2020